Czy pewności siebie można się nauczyć? Oczywiście, że tak! Wystarczy trafić na odpowiedniego coacha, motywatora lub psychologa, który pomoże nam zajrzeć w głębię duszy i naprowadzi na właściwe tory. Problemy z pewnością siebie, a raczej z jej brakiem często mają podłoże w trudnym dzieciństwie. Jeśli wychowywaliśmy się w domu, gdzie wyzwiska i wzajemne poniżanie się były na porządku dziennym, to w dorosłym życiu będziemy mieli mnóstwo problemów z nawiązywaniem relacji. Wzorce osobowe wynosimy z domów rodzinnych nawet w sposób podświadomy, dlatego warto wsłuchać się w siebie i zobaczyć co nami kieruje w danych sytuacjach. Profesjonalny trening pewności siebie uruchomi w nas szereg nie zawsze pozytywnych emocji, które przez lata zostały nieprzepracowane. A to z nieprzepracowanych emocji bierze się niepewność, lęk, a później choroby natury fizycznej i psychicznej. Im szybciej zdecydujemy się na trening pewności siebie, tym lepiej dla nas i dla naszego samopoczucia, zarówno jeśli chodzi o sferę publiczną, zawodową, jak i tą zupełnie prywatną.
Zalety treningu pewności siebie.
Można je mnożyć w nieskończoność. Człowiek po zakończonym procesie zdrowienia czuje się jak nowo narodzony. Opada z niego niepotrzebny stres i zaczyna bardziej zdecydowanie wierzyć w swoje własne siły oraz możliwości: Treningi mentalne:
- pozwalają silniej skoncentrować się na celach życiowych
- uświadamiają nam nasze silne strony
- wskazują, z jakimi zjawiskami słabiej sobie radzimy i nad jakimi warto popracować
- uczą wystrzegać się toksycznych ludzi
- pomagają wyjść z apatii i zniechęcenia do działania
- pozwalają na analizę porażek i ich zrozumienie
- pomagają w pozbyciu się kompleksów
Kto najczęściej potrzebuje treningu pewności siebie?
Na zajęcia trafiają osoby w różnym wieku. Wiele osób łączą trudne doświadczenia z dzieciństwa lub młodości. Na trening pewności siebie decydują się przede wszystkim:
- kobiety przez lata tłamszone w toksycznych związkach z nieodpowiednimi mężczyznami
- nastolatki prześladowane w szkole (zapisują się na treningi na życzenie rodziców)
- osoby doświadczające mobbingu w korporacjach
- ludzie mediów, chcący dobrze się prezentować w środkach masowego przekazu
- osoby ze środowiska akademickiego, profesorowie, mówcy
- osoby mające na co dzień do czynienia w pracy z licznym gronem innych ludzi, gdzie liczy się umiejętność dotarcia do sedna i nawiązania udanej relacji, np. w celach handlowych
Nieśmiałość nie jest straszna!
Treningi pewności siebie pokazują, że z nieśmiałością można sobie poradzić. Jeśli ktoś wyróżnia się nadzwyczajną nieśmiałością, jeśli chodzi o relacje towarzyskie i ma problem z nawiązaniem przyjaźni – to dla takiej osoby także znajdzie się miejsce na warsztatach. Nie minie wiele czasu, a na samo wspomnienie rozterek na twarzy będzie pojawiał się uśmiech. Strach przed odrzuceniem odejdzie do przeszłości, a jego miejsce w sercu zapełni otwartość i serdeczność dla drugiego człowieka. Dom przestanie świecić pustką, a my już będziemy wiedzieć, kogo wpuszczać do naszego życia, a kogo lepiej z niego wyprosić.
Więcej informacji znajdziesz na: http://mental-power.pl/trening-pewnosci-siebie/